Wspaniałe miejsce na spacer z psem Owczarek Niemiecki w Ostródzie

Planujesz spacerować z psem Owczarek Niemiecki w Ostródzie, koniecznie weź pod uwagę Park przy Amfiteatrze. Miejsce jest też fajne do relaksu od zgiełku miasta, posłuchania na telefonie ciekawej audycji czy poczytania książki. Ta zielona przestrzeń daje idealne uwarunkowania, by zapewnić psu wymaganą dzienną porcję ruchu na świeżym powietrzu. Do parku najsympatyczniej przybyć w ciepłych porach roku, latem jesienią, wiosną i latem, również jednak w trakcie zimy to miejsce zauroczy przybywających swoją wyjątkową atmosferą. Pies z pewnością pokocha to miejsce, zazwyczaj można spotkać tu bratnią duszę do figli oraz obwąchiwać krzewy i drzewa o niespotykanych zapachach i kształtach.

Spędzając czas w parku z psem pamiętajmy o tych zasadach:

  1. Za każdym razem sprzątaj po swoim psie.
  2. Nie przyzwalaj swojemu psu skakać i biegać po nieznajomych psach i ludziach bez pozwolenia.
  3. Nie przywiązuj psa do takich elementów jak ławki, słupy oświetleniowe czy płoty.
  4. Sprawdź czy konieczne szczepienia Twojego psa są aktualne.
  5. Nie zabieraj szczeniaka do parku przed zakończeniem wszystkich niezbędnych szczepień.
  6. Jeżeli nie ma odpowiedniego obiektu dla psów, pamiętaj, że czworonogi przyjaciel powinien być zapięty na smyczy.
  7. Pies nie może być pozostawiony bez dozoru.
  8. Psy aspołeczne lub agresywne trzymaj zawsze na smyczy i separuj od innych psów.
  9. Chroń się przed kradzieżą Twojego pieska, użyj lokalizator dla psa.
  10. Doglądaj swojego psa, ponieważ ty odpowiadasz za działania Twojego pieska.

Park miejski w Ostródzie

Park miejski gwarantuje dostęp do rekreacji, napędza miejscową gospodarkę, podnosi ceny nieruchomości, a także zabezpiecza przed nadmiernie szkodliwym wpływem miasta na środowisko. Również dzięki temu, że parki wabią mieszkańców stwarzają lepsze szanse zatrudnienia i umacniają miejscową ekonomię. W kierunku miejskich parków co roku dociera wielu mieszkańców, chcących skorzystać z zielonej przestrzeni przeznaczonej do odpoczynku. Dobre miejsce do spędzenia chwil wytchnienia w słoneczne dni dla spacerowiczów i dla tych co mają sportowego ducha w sobie. Dla psa Owczarek Niemiecki w woj. warmińsko-mazurskim znajdziemy wiele interesujących miejsc dla psów, które warto je zwiedzić.

Adres parku: Adama Mickiewicza, Stare Miasto, Ostróda, powiat ostródzki, województwo warmińsko-mazurskie, 14-100, Polska

Dodaj komentarz